ارتباط با ما
Search
Search

تفاوت بین سوتین های فنردار و بدون فنر زنانه

تفاوت بین سوتین های فنردار و بدون فنر زنانه

معمولا سوتین ها به دو دسته ی فنردار یا بدون فنر تقسیم می شوند. این دو دسته از نظر کارایی و همچنین از نظر ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند. در این نوشتار هانی ویر به شما کمک می کند که بین انتخاب سوتین فنردار و بدون فنر تصمیم درست تری داشته باشید. ما به هیچ وجه قصد نداریم که بگوییم کدام سوتین از کدام یک بهتر است. تنها تفاوت های آن ها را با یکدیگر مقایسه می کنیم. در نهایت انتخاب بهترین گزینه کاملا سلیقه ای است و بستگی زیادی به مدل سینه ها و نیاز شما دارد.

سوتین فنردار یا جک دار

گاهی اوقات به سوتین های فنردار، سوتین های جک دار هم می گویند. ولی ما در اینجا همان اصطلاح رایج تر را بکار می بریم.

فنر در واقع میله ای، U شکل است که زیر کاسه های سوتین جای می گیرد. جنس این میله ها، پلاستیکی یا فلزی است. بنابراین به سوتین هایی که زیر کاسه های آن ها فنر باشد، سوتین فنردار می گویند. پوشش سوتین های فنردار به گونه ای است که تنها حجم سینه ها را می پوشانند. یعنی اینکه دارای دور دوزی های اضافه روی سینه ها و زیر آن ها نیستند. جنس سوتین های فنردار می تواند نخی، گیپور، تور، ساتن و یا … باشد.

سوتین بدون فنر

سوتین بدون فنر، به سوتینی می گویند که زیر کاسه های آن فنر نباشد. همواره به جای فنر از کش باریک یا کش پهن استفاده می شود.

سوتین های بدون فنر دارای دور دوزی های اضافه بر روی سینه ها و زیر آن ها و همچنین زیر بغل می باشند. در این نمونه، معمولا کاسه های سوتین حجم بزرگتری از سینه ها را می پوشانند.

تفاوت بین سوتین های فنردار و بدون فنر

تفاوت ظاهری شکل سوتین های فنردار و بدون فنر

نخستین تفاوتی که سوتین های فنردار و بدون فنر با یکدیگر دارند از نظر شکل ظاهری است. کاسه های سوتین فنردار یک تکه اند. آن ها یا دارای خط دوخت هستند و یا پرسی و بدون برش می باشند. این مدل ها مناسب کسانی است که دوست ندارند تمام حجم سینه ها پوشیده شود.

در مقابل کاسه های سوتین های بدون فنر، چند تکه هستند. یعنی به جز کاسه ی سوتین، برش های دیگری در زیر بغل، زیر سینه ها و روی آن ها وجود دارد. این برش های اضافی به سوتین کمک می کند تا پوشش بیشتر و بهتری داشته باشد. یعنی می تواند به راحتی  چربی های زیر بغل و یا برجستگی های روی سینه ها را بپوشاند. کاسه های این سوتین ها می توانند بدون خط دوخت و یا دارای برش باشند. که برش های روی کاسه های سوتین معمولا سه تکه یا دو تکه هستند.

دستک های سوتین های فنردار و بدون فنر

دومین تفاوت سوتین ها فنردار و بدون فنر مربوط به دستک ها یا بند دور کمر سوتین است. معمولا سوتین های فنردار دو یا سه غزنه می باشند. بنابراین دستک های سوتین های فنردار خیلی پهن و عریض نیستند. بطوری که نمی توانند چربی های پشت کمر را بصورت کامل بپوشاند. ولی برای کسانی که مایل نیستند سوتین شان دستک پهنی داشته باشد، بسیار مناسب است.

در مقابل سوتین های بدون فنر می توانند دستک های پهن و عریضی داشته باشند. تعداد غزن های آن ها می توانید دو، سه و یا بیشتر باشد. این ویژگی به سوتین های بدون فنر کمک می کند تا چربی ها و خطوط پشت کمر را بخوبی بگیرد و نمایی صاف و یکدست از پشت کمر نشان بدهد.

تنخور سوتین فنردار و بدون فنر

سومین تفاوت سوتین ها فنردار با سوتین های بدون فنر این است که ایستایی آن ها با یکدیگر متفاوت است. بگذارید اینطور توضیح بدهیم که سوتین های فنردار به خاطر وجود فنر در زیر کاسه ها، یک قالب از پیش تعریف شده برای سینه ها ایجاد می کنند. بنابراین تنخور سوتین های فنردار معمولا گرد یا کمی بیضی شکل است.

در مقابل سوتین های بدون فنر هستند که تصویر بهتر و واقعی تری از فرم و شکل سینه ها نشان می دهند.

اینکه کدام سوتین از نظر ظاهری فرم زیباتری نشان می دهد، کاملا سلیقه ای است.

کارکرد یا طول عمر سوتین های فنردار و بدون فنر

چهارمین تفاوت سوتین های فنردار و بدون فنر در کارایی آن هاست. فرض کنیم که در سوتین های فنردار، اندازه ی دور کمر یا کش روی شانه ها هنوز سالم است و گشاد نشده. چنانچه فنر این سوتین ها، به هر دلیلی شکسته بشود، یا بیرون بزند و یا تغییر فرم بدهد؛ در نتیجه سوتین فنردار دیگر کارایی سابق خود را ندارد. در این هنگام می بایست سوتین را با یک نمونه ی نو و تازه ای جایگزین کرد. هرچند ممکن است بتوان همچنان از آن استفاده نمود.

در مقابل سوتین های بدون فنر هستند که تنها زمانی از کار می افتند که کش روی شانه ها یا اندازه ی دور کمر تغییر بکند.

روش شستشوی سوتین فنردار و بدون فنر

پنجمین و آخرین تفاوتی که سوتین های فنردار با سوتین های بدون فنر دارند، روش شستشوی آنهاست. معمولا پیشنهاد می کنند که سوتین های فنردار را با دست و به آرامی بشویید. ولی ممکن است که به هر دلیلی نتوانید آن ها را با دست بشویید. پس هنگام استفاده از ماشین لباسشویی، فراموش نکنید که سوتین های فنردار را درون کیف شستشو قرار بدهید. به این ترتیب از خراب شدن فنرها جلوگیری می کنید.

در مقابل سوتین های بدون فنر هستند که این اندازه دقت و زمان را برای شستشو نیاز ندارند.

این پنج گزینه، مهمترین و بزرگترین تفاوت های سوتین های فنردار با سوتین های بدون فنر بودند. اگر نکته ای به ذهن شما می رسد که ما بازگو نکرده ایم می توانید در بخش دیدگاه ها، پیام خود را بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
error: Content is protected !!