ارتباط با ما
Search
Search

ساپورت چیست و چه تفاوتی با لگ دارد؟

ساپورت چیست و چه تفاوتی با لگ یا جوراب شلواری دارد؟

ساپورت چیست؟

اجازه بدهید نخست واژه ی ساپورت را تعریف کنیم. در فرهنگ نامه ی فارسی آمده است که ساپورت، شلوار یا لگ ضخیمی است که به بدن می چسبد. ساپورت از واژه ی Support  انگلیسی به معنی پشتیبان، گرفته شده است و به شلوارها یا جوراب هایی گفته می شود که به گردش جریان خون کمک می کنند. به این شلوارها در زبان انگلیسی Tights و در زبان فارسی، شلوار لگ می گویند.

پس به این ترتیب دانستیم که ساپورت ها یکی از انواع شلوارهای زنانه یا مردانه به شمار می روند. این شلوارهای لگ زنانه یا مردانه ضخیم هستند، بگونه ای که پوست بدن در آن ها پیدا نیست. یعنی اینکه می توان آن ها را به تنهایی در بیرون از خانه هم پوشید.

این شلوارهای لگ، کشی و چسبان هستند. آن ها کاملا به ران و ساق پا می چسبند. جنس آن ها می تواند نخی یا ترکیبی از الیاف نخ و نایلون باشد. در تابستان انواع لگ های نخی تابستانه و در زمستان ساپورت های زمستانه تو کرکی یا خزدار موجود است.

تفاوت لگ با ساپورت چیست؟

شاید یکی از پرسش هایی که برای بسیاری از بانوان و آقایان پیش بیاید اینست که تفاوت ساپورت با لگ در چیست.

در واقع ساپورت و لگ هر دو یکی هستند. ولی گاهی به جوراب شلواری های ضخیم، ساپورت هم می گویند. این نمونه از جوراب شلواری ها به اندازه ای ضخیم هستند که پوست بدن را کاملا می پوشانند. با این همه، ساپورت ها یا جوراب شلواری ها از انواع لگ ها کمی نازک تر می باشند. معمولا ساپورت ها مجلسی هستند و جنس آن ها متفاوت است. برای همین است که می توان آن ها را در مهمانی ها یا زیر دامن به تن کرد. در حالیکه شلوارهای لگ تنها مناسب استفاده در خانه یا بیرون از خانه می باشند.

هنگام خرید لگ یا ساپورت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

جنس لگ یکی از نکات مهمی است که باید هنگام خرید به آن توجه کنیم. هانی ویر به بانوان و کسانی که مجبور هستند ساعت های زیادی از روز شلوار به تن کنند، پیشنهاد می کند که شلوار های لگ نخی بخرند. یا اینکه شلوار لگی بخرند که فاق آن ها بلند باشد. بویژه در تابستان که هوا بسیار گرم می شود و تعریق بدن بالا می رود این نکته بسیار مهم است. همچنین دقت کنید که سایز و اندازه ی درستی برگزینید. معمولا لگ ها دارای سایزبندی هستند و اندازه های آن ها به ترتیب بصورت L، XL، XXL و … می باشد.

ولی انتخاب و خرید جوراب شلواری یا ساپورت، داستان کاملا متفاوتی دارد. که بازگو کردن آن ها، نوشتار ما را بلند می کند. برای همین هانی ویر نکات خرید جوراب شلواری را در نوشتاری جداگانه بازگو کرده است.

انواع ساپورت یا شلوار لگ

فروشگاه هانی ویر (honeywear) انواعی از محبوب ترین و پرطرفدارترین شلوار های لگ و ساپورت ها را فراهم کرده است. آن ها رنگبندی ، سایزبندی و مدل های متفاوتی دارند. ولی به جز رنگ، جنس و سایز، اندازه و بلندی آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. بگونه ای که می توان لگ ها را بر اساس اندازه و قد به لگ های قد ۱۰۰ یا لگ های قد ۹۰ ، قد ۸۵ و … تقسیم بندی نمود. که بر اساس نیاز و سلیقه و مهم تر از همه قد و بلندی اندام می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد.

پس از اندازه، لگ ها یا شلوار ها را بر اساس دمپای آن ها به دسته های زیر بخش بندی می کنند. برای نمونه می توان از لگ های دمپا جذب، دمپا کشی، راسته، گشاد و … نام برد. در بخش توضیحات و فرتور (تصویر) هر محصول می توانید بطور کامل تنخور لگ را ببینید و با مدل آن آشنا شوید.

فروشگاه آنلاین هانی ویر مجموعه ای از انواع ساپورت ها و شلوارهای لگ را فراهم نموده است که می توانید بصورت آنلاین خرید کنید. خرید از فروشگاه آنلاین هانی ویر این فرصت را به شما می دهد که در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنید.

2 در مورد “ساپورت چیست و چه تفاوتی با لگ دارد؟”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
error: Content is protected !!